Naszym zdaniem

Naszym zdaniem

Relacje, opinie

ZAJĘCIA NA STRZELNICY W STARACHOWICACH

W dniach 27-30.11.2017. Odbył się coroczny wyjazd szkoleniowy na strzelnicę w Starachowicach. Studenci ze studiów stacjonarnych Bezpieczeństwa Narodowego przez 4 dni uczestniczyli w ćwiczeniach strzelectwa sportowego. Po zapoznaniu teoretycznym z różnymi rodzajami broni oraz ich działaniem odbyły się zajęcia praktyczne. Ten wyjazd był wyjątkowy, ponieważ, jak przyznali studenci, którzy w ubiegłych latach odwiedzili już Starachowice – efekty szkoleń widać gołym okiem. Dzięki zapleczu merytorycznemu, zarówno profesorów jak i pracowników strzelnicy, studenci trzeciego roku jednogłośnie stwierdzili, że błędy, które popełniali na początku, przestały być kłopotem.

ZAJĘCIA W SIEDZIBIE POLSKIEGO RADIA W WARSZAWIE

15.05.2017. Grupa studentów kierunku „bezpieczeństwo narodowe” odwiedziła główną siedzibę Polskiego Radia w Warszawie. Studenci w ramach zajęć prowadzonych w tej rozgłośni wysłuchali  wykładu odnośnie roli Radia w różnych stanach gotowości obronnej państwa. Poznali strukturę działania Polskiego Radia oraz zapoznali się z systemem działań radia w stanie stałej gotowości obronnej oraz stanach gotowości obronnej czasu kryzysu i wojny.  Większość  studentów nie zdawała sobie sprawy, jak istotną rolę w systemie bezpieczeństwa narodowego pełni Polskie Radio. Ponadto studenci mogli uczestniczyć w jednej z audycji w ,,czwórce”  Polskiego Radia oraz zwiedzić cały obiekt, w tym m.in. pomieszczenia odpowiadające za uniezależnienie się Radia od czynników zewnętrznych, co w czasie kryzysu czy wojny ma pozwolić na ciągłość nadawania. Spotkanie z dyrektorem ds. bezpieczeństwa Polskiego Radia okazało się bardzo owocne, gdyż Radio wyraziło otwartość na ewentualne inicjatywy studenckie w przyszłości. Studenci po powrocie zgodnie stwierdzili, że były to niesamowicie ciekawe zajęcia, gdzie mogli zobaczyć jak teoria przekazywana na zajęciach ma idealne odzwierciedlenie w praktyce. 

Studenci BN! 

ZAJĘCIA NA STRZELNICY W STARACHOWICACH

W dniach 24-26.04.2017 grupa studentów kierunku "bezpieczeństwo narodowe" wzięła udział w zajęciach wyjazdowych odbywających się w klubie sportowym „Świt” w Starachowicach. Podczas wyjazdu studenci uczestniczyli w zajęciach praktyczno-teoretycznych związanych z zasadami użycia broni. Część teoretyczną poprowadził prof. Rozwadowski wraz z jednym z dowódców wojskowych przebywającym ze swoimi żołnierzami na terenie klubu. Podczas wykładów mieliśmy okazję poznać wielorakie rodzaje broni oraz amunicji, a także poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą Wojsk Obrony Terytorialnej. Część praktyczna poprowadzona przez instruktorów strzelectwa pozwoliła na zapoznanie się z COLTEM, MARGULINEM, MAUZEREM, KBKS-em, KAŁASZNIKOWEM oraz Karabinem M-16. Studenci zachowali szczególną ostrożność i przestrzegali wszystkich zasad bezpieczeństwa. Dumni ze swoich osiągnięć strzeleckich wymieniali się swoimi doświadczeniami i uwagami. Poza wykładami studenci drugiego i trzeciego roku organizowali szereg zajęć integracyjnych. Dzięki miłej współpracy uczestników oraz gości z Wojska Polskiego, zorganizowaliśmy wspólne ognisko podczas, którego słuchaliśmy ciekawych wykładów dotyczących radzenia sobie w trudnych i ekstremalnych warunkach, a także prowadziliśmy rozmowy dotyczące uatrakcyjnienia naszych kolejnych wyjazdów. Zabawa była świetna, a atmosfera bardzo przyjemna. Serdecznie dziękujemy całemu Instytutowi Bezpieczeństwa za stworzenie tak wspaniałych możliwości oraz uatrakcyjnienie uczelnianych wykładów.

Studenci BN!

Wideorelacja z tego wydarzenia na